Eesti Kunstiakadeemia
magistriõpe (614)
sessioonõpe
27.08.2024
2 aastat
inglise keel
Eesti , Tallinn
täiskoormus:
tasuline
Avalduste vastuvõtt on lõppenud
rakenduskõrgharidusõpe (514)
Kandideerimiseks on vajalik inglise keele oskus vähemalt B2 tasemel.
Loe keelenõuete kohta lähemalt siit http://www.artun.ee/sisseastumine/magistriope/keelenouded/
Koos avaldusega tuleb esitada:
Lisad peavad olema ingliskeelsed ja tuleb üles laadida oma avalduse juurde. Ilma lisadeta avaldused lükatakse tagasi.
CV, motivatsioonikirja ning varasema töö näidiste alusel otsustatakse kandidaadi pääsemine sisseastumiseksamile ja selle eduka sooritamise korral vestlusele.
Varasema töö näidised
Varasema töö näidised peaksid sisaldama 3-6 näidet teie varasemast tööst, huvidest ja kogemustest ja oskustest. Lisada võib disainilahendusi, tarkvaraarendusprojekte, hobi- ja kunstitöid, artikleid, teadustööde abstrakte, heategevuse ja äriprojektide kirjeldusi jne. Eesmärk on näidata mida olete senises elus teinud, kuidas loote, mõtlete ning lahendate probleeme.
— Iga näide peab olema illustreeritud ja lühidalt kirjeldatud. Grupitööde esitamise puhul tuleb kandidaadi panust selgelt kirjeldada.
— Varasema töö näidised tuleb esitada toimiva veebilehena või PDF-failina (maksimum 20 MB). Veebilinkide puhul veenduge, et need toimivad. Suuremate failide edastamiseks võib kasutada WeTransfer, Dropbox vms teenuseid.
Motivatsioonikiri
Motivatsioonikiri peab olema inglise keeles ning maksimum pikkusega 4600 tähemärki. Käsitleda tuleks järgmiseid teemasid:
a) Kuidas leidsid tee disaini juurde?
b) Millisena näed interaktsioonidisaini hetkel ja tulevikus, ning kuidas oma rolli selles?
c) Mida loodad õppida magistriprogrammi jooksul?
d) Kuidas näed oma tulevikku pärast õpingute lõpetamist?
Motivatsioonikirjas võib tsiteerida olemasolevat kirjandust või kasutada tehisintellekti abi, ent sellisel puhul peate kindlasti allikale või AI kasutamise viisile (käsule) viitama.
Motivatsioonikirja ja teiste dokumentide alusel välja valitud kandidaadid peavad sooritama lühikese koduse eksamiülesande. Eksami peab sooritama eksamikuupäevadel (18. või 19. märts), sooritamise aja valivad kandidaadid ise, saates omale sobival hetkel ülesande alustamiseks e-kirja. Seejärel saavad nad ülesande, millele tuleb kahe tunni jooksul pakkuda välja omapoolne lahendus tekstilises ja/või pildilises vormis ning see e-mailiga eksamikomisjonile saata. Pildilist lahendust peab saatma selgitav tekst. Eksami edukalt läbinud pääsevad edasi vestlusele.
Vestlus
Sisseastuja poolt digitaalselt saadetud eksamiülesande lahenduse, portfoolio, motivatsioonikirja ning muude dokumentide põhjal esitab komisjon täiendavaid küsimusi kandidaadi varasema õpi- ja/või töökogemuse ja tulevikunägemuse kohta. Samuti püütakse intervjuu käigus kindlaks teha kandidaadi motiveeritust ja teadmisi interaktsioonidisaini valdkonna problemaatikast. Intervjuu viiakse läbi reaalajas läbi interneti (Zoom). Täpne intervjuu kellaaeg teatatakse kandidaadile mõned päevad ette.
Hinnatakse sobivust kandidaadi eesmärkide ja õppekava sisu vahel (50%); interaktsioonidisaini valdkonna tundmist (25%) ja suulise eneseväljendus- ja argumenteerimisoskust (25%).
MIxD Eelvoor (2024)
MIxD Kodune eksamiülesanne (2024)
Eksami peab sooritama eksamikuupäevadel (18. või 19. märts), sooritamise aja valivad kandidaadid ise, saates omale sobival hetkel ülesande alustamiseks e-kirja.
MIxD Portfoolio/motivatsioonikiri (2024)
Varasema töö näidised ja motivatsioonikiri tuleb laadida avalduse juurde.
MIxD Vestlus (2024)
Vestlus toimub 27. ja 28.03.2024. Täpne intervjuu kellaaeg teatatakse kandidaadile mõned päevad ette.